Play IT


Simple

ARTIST TO WATCH

Ava Max

Ava Max është një këngëtare dhe kompozitore amerikane,ka lindur në Milwaukee, Wisconsin me prindërit Shqiptarë nga Saranda dhe Tirana. Në moshën 8 vjeçare, ajo u zhvendos me familjen e saj në Virxhinia ku ka marë pjesë në shumë konkurse para se të niste shkollën e mesme. Në moshën 14 vjeçare, ajo u zhvendos me...Lexo

Camila Cabello

Camila Cabello është këngëtare dhe kompozitore kubane-amerikane. Ajo u bë e njohur për publikun si pjesë grupit të vajzave “Fifth Harmony”, i cila u formua në sezonin e dytë të “The X Factor “ në vitin 2012 dhe më pas nënshkroi një kontratë të përbashkët me Syco Music dhe Epic Records.   Ndërsa ishte...Lexo

Kali Uchis

Kali Uchis, është një këngëtare dhe kompozitore kolumbiane-amerikane. Prindërit e saj u shpërngulën nga Pereira, Kolumbia në Shtetet e Bashkuara në fillim të viteve 1990, duke u larguar nga konflikti në Kolumbi dhe jeta e tyre ishte mes SHBA dhe Kolumbisë. Ndërsa u rrit, mësoi të luante piano dhe saksofon.Ajo u bë pjesë e...Lexo

Tinashe

Tinashe është këngëtare, kompozitore, balerinë dhe aktore amerikane. Ajo u shpërngul në Los Anxhelos dhe  nisi karrierën e saj në filmin e animuar The Polar Express (2004) dhe gjithashtu Jimmy's Head (2007-2008), Two and a Half Men (2008-2009).   Midis 2007 dhe 2011, Tinashe ishte anëtare e grupit Stunners. Pas shpërbërjes së grupit, ajo publikoi...Lexo

Jorja Smith

Jorja Smith është këngëtare-kompozitore Angleze . Ajo ka publikuar disa këngë që nga janari 2016 dhe ka bashkëpunuar me artistë të tjerë si Drake, Kali Uchis, Stormzy dhe producentin Preditah.   Smith publikoi albumin e saj, “Projekti 11”, në nëntor të 2016. Në vitin 2018 ajo fitoi çmimin kritik në Britani ”Choice Award”. Albumi...Lexo

Olimpia

Olimpia është një këngëtare dhe kantautore shqiptare. Rryma që ajo krijon është Rock, Blues dhe Metal.   Olimpia është vlerësuar me cmimin e dytë në festivalin e kengës për fëmijë “BILBILAT” në Shkodër.   Në vitin 2012,konkuron në The voice of Albania ku vazhdoi konkurimin deri në fazën e betejave. Po në ketë vit (2012) Olimpia shfaqet me...Lexo