Play IT


Simple

ARTIST TO WATCH

Billie Eilish

Billie Eilish është një këngëtare-kompozitore amerikane. Kënga e saj e parë “Ocean Eyes” ishte ajo që i siguroi një kontratë me Intrescope Records në 18 nëntor të vitit 2016. Bashkëpunëtori/Producenti i saj është vëllai i saj më i madh Finneas O’Conell. Këngët e saj “Bored” dhe “Lovely”  në bashkëpunim me këngëtarin Khalid janë pjesë...Lexo

Bazzi

Bazzi është një këngëtar dhe kompozitor amerikan. Ai ka lindur në Dearborn të Miçiganit në një familje amerikane me prejardhje libaneze. Kënga e tij "Mine", e publikuar në tetor të 2017, fitoi popullaritet në fillim të vitit 2018, kur u bë një meme interneti përmes përdorimit të saj në sfond të një filtri në...Lexo

Alessia Cara

Alessia Cara është një këngëtare dhe kompozitore kanadeze. Familja e saj është nga Kalabria. Babai i saj ka lindur në Kanada nga prindër italianë dhe nëna e saj është një emigrante italiane. Alessia mund të flasë italisht. Që fëmijë, ajo shkruante poezi dhe merrte pjesë në teatër. Filloi të luante në kitarë në moshën...Lexo

Anne Marie

Anne Marie është një këngëtare-kompozitore Angleze. Ajo ka qënë disa herë pjesë e klasifikimeve muzikore (Singles Chart) me këngën “Rockabye” në bashkëpunim me Clean Bandit dhe Sean Paul duke u renditur e para,gjithashtu e para është renditur edhe me këngët “Alarm”,”Ciao Adios”,”Friends” dhe “2002”. Albumi i saj i fundit “Speak your Mind” doli në...Lexo

Stromae

Stromae është një muzikant belg, rapper, këngëtar dhe kompozitor. Ai e ka nisur karrierën e tij në dy zhanre, hip hop dhe elektronike. Stromae erdhi në vëmendjen e publikut në 2009 me këngën e tij "Alors on danse", pjesë e albumit Cheese, i cili arriti vendin e parë në shumë lista muzikore të shumë...Lexo

Janelle Monáe

Janelle Monáe është një këngëtare, kompozitore, rapper, aktore dhe modele amerikane. Në vitin 2010, Monáe lëshoi ​​albumin e saj të parë zyrtar “The ArchAndroid”. Ai u publikua nga Bad Boy Records dhe arriti në vendin e 17-të në Billboard 200. Monáe ishte vokaliste në këngën "We Are Young" nga grupi amerikan Fun, e cila...Lexo