Play IT


Simple

ARTIST BIO

Dua Lipa

Dua Lipa është një këngëtare, kompozitore dhe modele britanike me origjinë shqiptare. Ajo ka lindur në Londër, nga prindër shqiptarë nga Kosova të cilët ishin larguar nga Prishtina në vitet 1990. Ajo ndoqi me kohë të pjesshme shkollën e teatrit Sylvia Young para se të shkonte në Kosovë me familjen e saj në vitin...Lexo

Selena Gomez

Selena Gomez është një këngëtare, aktore dhe producente Amerikane. Pasi u shfaq në serialin televiziv për fëmijë “Barney & Friends”, ajo u bë edhe më e njohur për publikun me rolin e “Alex Russoon”, në serialin televiziv “Wizards of Waverly Place”, të “Disney Channel”  e cila u transmetua për katër sezone nga viti 2007 deri...Lexo

Sam Smith

Sam Smith është këngëtar-kompozitor anglez. Ai u bë i njohur në tetor 2012, ku bashkëpunoi me Disclosure me këngën "Latch", e cila u rendit e njëmbëdhjeta në UK Singles Chart. Bashkëpunimi me Naughty Boy "La La La" u rendit e para në maj 2013. Në dhjetor 2013, ai u nominua për Brit Critics' Choice...Lexo

Zayn

Zayn është këngëtar dhe kompozitor anglez. Lindur dhe rritur në Bradford, West Yorkshire, komkuroi në "The X Factor" në 2010. Pasi u eliminua si interpretues solo, ai u kthye në konkurs, së bashku me katër konkurrentë të tjerë, për të formuar grupin e djemve që do të bëhej i njohur si One Direction.  ...Lexo

Ariana Grande

Ariana Grande është këngëtare, shkrimtare dhe aktore amerikane. Ajo filloi karrierën e saj në vitin 2008 në një Musical Broadway 13, para se të luante rolin e Cat Valentine në serialin televiziv Nickelodeon Victorious (2010-2013) dhe në Sam & Cat (2013-2014). Ajo gjithashtu u shfaq në role të tjera teatrore dhe televizive dhe e...Lexo

Rihanna

Rihanna është një këngëtare, kompozitore, aktore dhe biznesmene e lindur në Barbadian. Lindur në Saint Michael, Barbados, dhe u rrit në Bridgetown. Gjatë vitit 2003, ajo regjistroi kaseta demo nën drejtimin e producentit Evan Rogers dhe nënshkroi një kontratë regjistrimi me Def Jam Recordings pas audicionit për ish presidentin e saj, producentin hip hop...Lexo