Si Radio

Play it Simple

Current track

Title

Artist

Current show

Si Beats

12:00 pm 6:00 pm

Current show

Si Beats

12:00 pm 6:00 pm

Background

Author: SiRadio

Blogeri i famshëm i YouTube-it, Jake Paul është akuzuar për shkelje kriminale dhe prishje të rendit gjatë trazirave në një qendër tregtare në Arizona. 23-vjeçari i cili ka fituar milionat nga YouTube, ka mohuar çdo përfshirje në plaçkitje ose vandalizëm në qendrën tregtare në Scottsdale të dielën. Në një deklaratë të enjten, Departamenti i Policisë […]

Këngëtarja legjendare, u bashkua në protestën e organizuar në Londër të shtunën, teksa po vuan nga një dëmtim i gjurit që nga turneu i saj në tetor të vitit të kaluar. Ajo është bashkuar me protestuesit pas vrasjes së George Floyd, ngjarje kjo që ka ndezur demonstrata në mbarë botën që nga fundi i muajit […]

Një aksident do të trondisë fort një familje, një shoqëri. Do të nxjerrë në dritë fakte. Tradhti, abuzime seksuale, intriga e presione, që do të përmbysin një idhull. Elona dhe Andi, motër e vëlla do të gjenden në udhëkryq. Do t’u duhet të zgjedhin cilën rrugë të ndjekin: të ruajnë figurën e nderuar të babait, […]

Pas një dy vitesh larg vëmendjes, këngëtarja ka zbritur në këmbët e saj, me një album të ri të fuqishëm, dhe një jetë të re plot harmoni. Më 24 Korrik 2018, Demi Lovato u shtrua në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, pas një telefonate të bërë tek 911 nga shtëpia e saj Hollywood Hills […]

Machine Gun Kelly zbuloi videon e re muzikore “Bloody Valentine” , e cila nuk është asgjë më pak se një situatë pengmarrje Në videon e drejtuar nga Michael Garcia, rap-rocker zgjohet pranë “dhelprës me sy të këndshme” Megan Fox, i cili vazhdon ta lidhë atë dhe ta trajtojë si të burgosur. Video arrin kulmin në […]

Ashtu si shumë ngjarje kulturore, festivale, e koncerte edhe “Sunny Hill” është shtyrë për vitin 2021. Kjo, për shkak të sigurisë së popullsisë në mes të kësaj krize globale, shkaktuar nga pandemia COVID-19, e cila rrezikon shëndetin e tyre nëse qëndrohet në grupe. Një gjë e tillë është bërë e ditur përmes rrjetit social Facebook, […]

“No time to die” është filmi më i shtrenjtë James Bond, i realizuar ndonjëherë. Shfaqja përfundimtare e Daniel Craig si Agjenti 007, i kushtoi rreth 200 milionë funte prodhuesve, sipas llogarive të lëshuara së fundmi nga firma prodhuese B25. Shpenzimet e mëdha do të thotë që “No time to die” i tejkalon kostot e dy […]

Në fillim të këtij viti, Jonas Brothers festuan atë që filloi vitin e kaluar me reformimin, rikthimin dhe albumin e suksesit të tyre “Happiness Begins” – duke lançuar lançuar këngën e tyre të re “What a Man Gotta Do.” Ky ishte rikthimi i tyre në Janar, por që prej asaj kohe, ata kanë punuar për […]

Me anë të një postimi të ndarë në Instagram, Andi Dhoska zbulon se do të sjellë së shpejti këngën e tij të re. Është një rrymë krejtesisht e re për publikun. Kënga e titulluar “Move Around” është bashkimi i elementeve muzikorë të Future strike, Spinning House, Future House & EDM.

Pas gjashtë javësh përgatitje, “Eurovision: Europe Shine A Light” do të transmetohet sonte më 16 maj në orën 21:00. Në vend të asaj që do të kishte qenë një finale e madhe në Rotterdam të Holandës, shfaqja,do të transmetohet në kanalin YouTube në mbi 40 shtete. Shqipëria do të prezantohet sonte në formatin virtual nga […]