Si Radio

Play it Simple

Current track

Title

Artist

Current show

Secretly Yours

12:00 am 6:00 am

Current show

Secretly Yours

12:00 am 6:00 am

Background

Blogeri i YouTube, Jake Paul akuzohet për nxitje të trazirave në protestat për George Floyd

Written by on June 7, 2020

Blogeri i famshëm i YouTube-it, Jake Paul është akuzuar për shkelje kriminale dhe prishje të rendit gjatë trazirave në një qendër tregtare në Arizona.

23-vjeçari i cili ka fituar milionat nga YouTube, ka mohuar çdo përfshirje në plaçkitje ose vandalizëm në qendrën tregtare në Scottsdale të dielën.

Në një deklaratë të enjten, Departamenti i Policisë Scottsdale tha se, si pjesë e hetimeve të tyre, “u konfirmua se Jake Paul ishte i pranishëm dhe mbeti brenda pasi u shpall një prishje e rendit dhe qetësisë”.

Jake Paul shkroi në Twitter të enjten: “Më sillni akuzat e mia dhe le të rivendosim vëmendjen te George Floyd dhe protesta e quajtur ‘Black Lives Matter’”.

Tagged as