Play IT


Simple

ShowBiz
Nivelet e energjisë ju rriten Gjëja e parë që përjetoni pasi hiqni disa kilogramë është rritja e energjisë. Arsyeja është e thjeshtë, sa më pak peshë të bartni, aq më shumë energji ruani për gjëra më të rëndësishme. Kujtesa përmirësohet Truri është një organ tjetër që përfiton nga humbja e peshës. Disa studime tregojnë...Lexo
Si sot një vit më parë, moderatori i njohur i ''Top Channel'', Eno Popi, u bë baba për herë të parë dhe së bashku me partneren e tij Atena, mirëpritën në jetë vogëlushen Liv. Eno dhe Atea u kujdesën që të mos publikonin fotografi të vajzës në profilet e tyre në rrjetet sociale. Por...Lexo
Ylli botëror, Rihanna, së fundmi ka treguar se është duke jetuar në Londër qe një vit. Këngëtarja 31 vjeçare ka thënë se i pëlqen të shëtisë në kryeqytetin britaniksi e maskuar dhe deri më tani e ka menaxhuar mjaft mirë se si të qëndrojë larg syrit paparacive. Ajo ka thënë për ''New York Times'' se...Lexo
Depresioni – Bananet përmbajnë triptofan, një substancë që ndihmon trupin për t’u çlodhur dhe për të përmirësuar gjendjen e njerëzve. Kapsllëku – Të pasura me fibra, bananet ndihmojnë në parandalimin dhe trajtimin e kapsllëkut. Konsumimi i rregullt i bananeve ndihmon në rregullimin e tranzitit të zorrëve. Hipertensioni – Kaliumi është padyshim një nga ushqyesit më të njohur...Lexo
Bebe Rexha është mjaft aktive në rrjetet sociale, përmes së cilave shpesh ndan me fansat fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e përditshme. Së fundmi, ajo ka bërë për të qeshur fansat, teksa ka provuar efektet më të fundit në rrjetin social Snapchat. Bëhet fjalë për filtrat që mund t’i bëjnë vajzat të...Lexo