Play IT


Simple

ShowBiz
Pas një dite të lodhshme pune apo pas palestrës gjithnjë mendoni të ushqeheni pastaj të shtriheni në krevat. Por përveç kileve që shtohen më lehtë, kjo ka pasoja në shëndet.Të hash pak përpara se të flesh nuk e ngadalëson procesin e tretjes dhe ky është lajm i mirë. Tretja nuk kërkon që domosdoshmërisht të...Lexo
Femrat të cilat nuk janë të martuara dhe nuk kanë fëmijë janë në mesin e njerëzve më të lumtur në botë, sipas një psikologu të suksesshëm. Veç kësaj, femrat beqare dhe pa fëmijë janë më të prira të jenë më të shëndetshme dhe të jetojnë më gjatë se tjerët, ka shtuar profesori Paul Dolan,...Lexo
Negin Ahm është një modele iraniane e cila ka përfunduar e pastrehë në Paris. Negin Ahm e lindur në një familje që nuk donte regjimin e kohës, me baba inxhinier dhe nënën mësuese të jogës, ka kaluar një jetë plot peripeci. “Në Iran mund të pozosh për foto mode, vetëm se unë nuk u...Lexo
Ditën e sotme reperja që po bën bujë në industrinë muzikore Cardi B, ka publikuar këngën më të re të saj, e cila titullohet ''Press'' dhe i kushtohet mediave. Në foton reklamuese të këngës, Cardi shfaqet tërësisht nudo, e prangosur dhe e rrethuar nga gazetarë. Në pjesët intime fotoja është e censuruar me shirit...Lexo
Një prej katër parodistëve të Vlorës, pikërisht Muhamet Liko ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 65-vjeçare. Nga Gazeta Panorama mësohet se Liko ndodhej në Itali për një vizitë shëndetësore pasi prej kohësh vuante nga zemra, një sëmundje me të cilën e humbi betejën. Mësohet gjithashtu se hera e tij e fundit që...Lexo