Play IT


Simple

Bien këmbanat për dasmën e reperes Iggy Azalea.

Fansat e Iggy Azalea mendojnë se ajo është fejuar me Playboi Carti pasi ajo tregoi një unazë të madhe prej diamanti në instagramin e saj në 4 korrik. Iggy Azalea, 29 vjeç, dhe Playboi Carti, 22 vjeç, kanë shkaktuar thashetheme pasi ajo ka postuar një video në Story-n e saj në Instagram më 4 korrik….

Lexo më shumë

Ja sa duhet të jetë vlera e tensionit sipas moshës?

Një ndër problemet shëndetësore më të përhapura është tensioni. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mund të vijë nga shkaqe të ndryshme. Por ka një mesatare se sa duhet të jetë vlera e tensionit për çdo grupmoshë. Mosha është një nga shkaktarët e shtypjes së gjakut dhe ne duhet të dimë se…

Lexo më shumë

Ngjyra ''in'' e këtij sezoni veror po ''çmend'' fashinistët

Verën e kaluar trendi i veshjeve ishte ai me pika por duket se një veshje tjetër po del në pah. Printet me kuadratet jeshile mbi fushë të bardhë do të jenë trendi i verës 2019. Ky print është bërë për disa dizajnues, perfekt për të krijuar rrobat e plazhit. Më poshtë do të shihni bikini…

Lexo më shumë

Metodat efikase për të kuruar djegien nga dielli

Mendoni se vetëm lyerja me kos është efikase për djegien nga dielli? Ka ardhur koha të merrni disa këshilla. Më poshtë do të njiheni me 3 metodat më efikase kundër djegies. Qumësht Pse të përdorni kosin kur keni qumështin? Acidet laktike të këtij të fundit hidratojnë lëkurën duke i dhënë ndjesi freskie lëkurës së skuqur….

Lexo më shumë

Bebe publikon foton e shkrepur nga paparacët: ''E urrej këtë foto por...''

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është fotografuar së fundmi në rrugë, pa make-up dhe me flokë të pa rregulluar e të pakrehur. E një gjë e tillë nuk i ka pëlqyer këngëtares, por pavarësisht kësaj ka zgjedhur ta publikojë këtë foto në Instagram, për një arsye të vetme: “I urrej këto fotografitë e paparacëve,…

Lexo më shumë

Bebe Rexha tregon si ndihet tashmë që është në prag të 30-ave

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, po i shijon më së miri vitet që ka. Kështu së paku ka treguar ajo në postimin e fundit të bërë në rrjetin social Instagram. Artistja me prejardhje nga Dibra, ka publikuar një imazh bardhë e zi, ku shfaqet mjaft e lumtur para kamerës, teksa shkruan në mbishkrimin…

Lexo më shumë